Hampurin väkivaltaisen mellakan hillinnässä lähes 500 poliisia loukkaantui, tuhansia autoja poltettiin, satoja kauppoja ryöstettiin ja muun tihutyön määrä oli valtava! Tästä kaikesta vastasi lähinnä Antifa, joka on äärivasemmistolainen/äärivihreä useissa eri maissa toimiva väkivaltaa käyttävä ryhmittymä.
Suomessa Vasemmistoliitto ja Vihreät ovat niille myötämielisen median tuella kieltäneet olevansa missään tekemisissä Antifan kanssa. Aluksi mediakin puhui vähätellen vain mielenosoituksista. Sitten totuus kuitenkin tuli julki sosiaalisen median kautta. Sen jälkeen perinteinen valemedia Ylen ja Hesarin johdolla on julkaissut juttuja, joissa kirkkain silmin on yritetty väittää, että punavihreillä ei ole mitään tekemistä Antifan kanssa.
Totuus on kuitenkin täysin toinen. Antifa on kiinteä osa Vasemmistoliiton toimintaa. Pari käytännön esimerkkiä:
Antifan tarra on mm. Vasemmistoliiton puheenjohtajan Li Anderssonin läppärin kannessa. Tarran liimaaminen on tuen osoitus järjestölle ja sen väkivaltaiselle mellakoinnille.
Vasemmistonuorten liittokokouksen lippukulkueessa oli keskeisesti esillä Antifan lippu. Siten myös nuorisojärjestö suhtautuu terroristijärjestöön myönteisesti.
Wikipedia kertoo Antifasta näin:
"Nykyään militantit antifasistit ovat järjestäytyneet nimellä Varisverkosto. He ovat esimerkiksi tapelleet SVL:n katupartioiden kanssa. Kumpikin osapuoli hakeutuu yhteenottoihin, mutta esittää puolustautuneensa. Kummatkin ovat myös käyneet toistensa kodeissa. Esimerkiksi antifasistit rikkoivat Vastarintaliikkeen aktivistin ikkunat ja maalasivat tämän seiniin tekstin: "Täällä asuu natsi". Viranomaiset uskovat järjestöjen vähitellen radikalisoivan toisensa.
Kun 2014 poliisi seurasi SVL:n "suomalaisia nuoria suojelevaa" katupartiota, partion kimppuun hyökkäsi toinen joukkio. Tämä johti kymmenien ihmisten joukkotappeluun, jossa astaloina käytettiin muun muassa rautaputkia. Tapahtuma oli ennalta suunniteltu. Joukkio lähti poliisia pakoon pudottaen rautaputkensa, kun poliisit keskeyttivät tappelun nopeasti pippurisumutteella.
Vasemmistoanarkistit ja uusnatsit ovat kahakoineen keskenään myös jalkapallo-otteluissa, jopa ennalta sovitusti. Vasemmistoanarkistit ovat soluttautuneet HJK:n fanikunnan liepeille, uusnatsit HIFK:n. Soluttautuminen on tapahtunut esimerkiksi hakeutumalla fanikulkueisiin varsinaisen fanikunnan ulkopuolelta. Näin molemmat pyrkivät oikeuttamaan agendaansa. Ryhmät järjestivät 2016 noin 50 hengen joukkotappelun Kaisaniemen puistoon, johon he olivat varustautuneet mm. hammassuojin. Poliisin kiinniottamat tappelijat ovat toistuvasti olleet järjestämässä vastaavanlaisia tappeluita: samat henkilöt ovat itsenäisyyspäivän mielenosoituksissa omien banderolliensa alla ja lietsovat väkivaltaa myös HJK–HIFK-paikallisotteluissa.
Vuoden 2016 lopussa Suojelupoliisi listasi Antifan yhdeksi Suomen turvallisuutta uhkaavaksi ryhmittymäksi. Poliisi arvioi, että Suomen Antifan ensisijaisina iskukohteina ovat Pohjoismainen vastarintaliike ja Soldiers of Odin. Lisäksi Suojelupoliisi esitti, että Antifan kohteiksi voivat joutua myös muut maahanmuuttovastaiset tai oikeistopopulistiset henkilöt tai ryhmät."
Näin ollen Suomessa on kaksi järjestöä, jotka pitävät toisiaan vihollisina. Punavihreän mukasuvaitsevan median mielestä vain toinen on niistä paha. Minun mielestä kummankin äärilaidan toiminta on erittäin kyseenalaista.
Perussuomalaiset kestävältä pohjalta vahvasti eteenpäin
to 08.02.2018 10:32 BlogitSome voitti muoviämpärit, siksi Halla-aho voitti Terhon
su 18.06.2017 08:00 BlogitLoikkarit ovat luusereita, aivan kuten Timo Soini sanoi
ke 14.06.2017 07:52 BlogitYksipuolinen punaviherlib media vääristää todellisuuden
ti 02.05.2017 08:33 Blogiteläkeläinen ent. kansanedustaja (ps), päätoimittaja, yrittäjä
Ooppera too
la 14.04.2018 14:49Lapsikato on todellinen suomalainen ongelma
to 19.04.2018 19:12Ranskan afgaanilinja säästää Suomessa selvää rahaa
to 19.04.2018 15:34Islamkirja loppui kaupasta kuin hehkulamput sosialismista
su 15.04.2018 14:12Kristinusko ja islam X: Allah on Raamatun Jumalan irvikuva
ke 06.12.2017 08:52Vallankaappaus
ke 14.06.2017 09:13Uusi Facebook-ryhmä: kantisten syntyvyys nousuun!
pe 13.04.2018 14:00Hallitsematon maahanmuutto ja liittoutumispolitiikka ovat nostaneet terrorismin uhkaa Suomessa
ke 17.01.2018 08:44"Syrjäytyneet miehet romuttavat syntyvyyden" -narratiivi
ke 18.04.2018 06:51Venäläistä rähähtelyä ja Suomen päättömät päättäjät
ke 18.04.2018 16:29Yksi äiti, kaksi äitiä, kolme äitiä
ke 21.02.2018 20:30Viimeisen muurin takana on totuus
ke 14.02.2018 10:55Pelle Neroth - Ruotsin punavihreän eliitin kauhu nro 1
su 08.04.2018 11:50Ähläm Sähläm - Yle käyttää, mutta salliiko facebook?
to 19.04.2018 11:04Euroopan suuri huijaus
ti 17.04.2018 09:59Näkökulma: Turkin hyökkäys Pohjois-Syyriaan ruokkii konfliktia ja synnyttää pakolaisia
la 27.01.2018 19:25Punikkitoimittajat taas vauhdissa
pe 06.04.2018 21:32Media ahkeroi Venäjän apuna valehtelussa
pe 13.04.2018 16:33Tehkää enemmän töitä, siskot!
ke 01.11.2017 09:55Kokonaisuuden hahmottaminen
ti 17.10.2017 12:43Usko vastaan skepsis
to 19.04.2018 15:42Vehviläinen
ke 11.04.2018 00:52
Kommentit: 1
Terve yhteiskunta haastaisi Li Andersonin, Paavo Arhinmäen + vihreät aktiivipoliitikot oikeuteen vastaamaan kannattamansa järjestön rikoksista. Tai ainakin kutsuisi amerikkalaismalliseen "kuulemistilaisuuteen" nuo henkilöt yhteyksistään mainittuihin terroristijärjestöihin tai pakottaisi sanktioiden uhalla sanoutumaan julkisesti kirjallisesti TV:ssä järjestetyssä tilaisuudessa irti anarkistisesti terroristitoiminnasta ja tuomitsemaan sen yksiselitteisesti laittomana väkivaltana yhteiskuntaa ja sen kansalaisia vastaan. Samalla vasemmisto ja vihreät liittyvät muiden puolueiden vaatimukseen lakkauttaa ja kriminalisoida seka hajoittaa kyseiset järjestöt suoden poliisin erikoisryhmille mahdollisuuden ratsata ja ottaa valtiolle menetettynä kaikki se omaisuus ja aseistus mitä tuon rikollisenjärjestön hallusta löytyy kotietsinnöin tutkien tietokoneet sekä somen liikenne sekä suljettujen yhteisöjen viestintä. Jotenkin tuohon malliin ihan aluksi.
Kommentointi on tilapäisesti pois käytöstä ohjelmistopäivitysten vuoksi. Palvelimille tehtiin DDoS hyökkäys 26.10.2017 jonka johdosta palvelimet asennettiin uusiksi ja kommenntointiratkaisu joudutaan toteuttamaan eri tavalla. Pahoittelemme keskeytystä kommentoinnissa. Sillä välin kirjoituksia voi kommentoida Facebook sivullamme.