Islamilainen isku Ranskassa - 7 haavoittunutta

Seitsemää ihmistä on haavoitettu Ranskan Toulousen kaupungissa kun aseeton muslimi hyökkäsi heidän kimppunsa huutaen "allahu akbar"

Ulkomaat ke 13.09.2017 23:00

Mies, jonka arvellaan olevan noin 40 vuotias, huusi 'allahu akbar' ja ryntäsi Frederic-Estebe kauppakadulla olleiden ihmisten kimppuun.

Lähistöllä partioineet poliisiviranomaiset saivat hälytyksen kun kadulla hyökkääjää paenneet juoksivat heidän ohitseen. Kolme poliisia sai tilanteen nopeasti haltuun kertoo ranskalainen uutissivusto La Depeche.

Eräs silminnäkijä kertoi paikalliselle medialle: "Olimme keskustelemassa kun hän hyppäsi päällemme. Hän ensin hyökkäsi poikani kimppuun ja sen jälkeen hakkasi tytärtäni. Pakenimme paikalta."

Hyökkääjällä ei uhrien onneksi ollut aseita mukanaan, mutta kaksi heistä jouduttiin vietiin sairaalahoitoon ruhjeiden vuoksi.

Hyökännyt mies oli tuttu poliisiviranomaisille ja oli ollut aiemmin psykiatrisessa hoidossa.

Jukka Rahkonen ke 13.09. 23:00

Pääuutiset

blogit

Mikko Paunio

Minulla on ollut hieno elämä, mutta nyt olen todella peloissani Suomen ja suomalaisten puolesta

la 19.04. 15:06

Juha Ahvio

Syntyikö Jumala 2600 vuotta sitten?

pe 18.04. 13:22

Tapio Puolimatka

Altistaako liberaali seksuaalikasvatus nuoria seksuaaliselle hyväksikäytölle?

la 05.04. 10:33

Henna Kajava

Espoossa torjutaan segregaatiota - 25% vieraskielisiä

to 03.04. 19:38

Petteri Hiienkoski

Uhraavatko globalistit seuraavaksi Suomen?

su 12.01. 00:48

videot